Bayer Podcast

Krótkie magiczne
opowieści o zdrowiu

Posłuchaj najlepszych
specjalistów

W tym miesiącu polecamy

Rozmowa o zaskoczeniach, które mogą czekać nas w życiu. Wszyscy wiemy, że potas jest potrzebny, ale czy wszystkim tak samo. I co na to nasze nerki?

NefroRadio

NefroRadio

Wszystko
o nerkach

Posłuchaj naszej
historii

Nerki - komandosi naszego organizmu. Cisi bohaterowie, jeden z najważniejszych organów naszego ciała. Niedoceniane, a robiące dla nas znacznie więcej niż „ tylko” produkcja moczu. Bez nich nie byłoby krwinek czerwonych, tracilibyśmy potas bez którego przestaje bić nasze serce albo zalałaby nas woda… O nerkach i ich tajnej misji, o tym jak chronią nas przed truciznami i jak odczytać szyfr, którym nadają do nas ważne wiadomości - o tym są te audycje. Zapraszamy do wysłuchania niezwykłych rozmów z niezwykłymi ludźmi o niezwykłych sprawach, które są zaskakująco blisko każdego z nas.

 

Zdziwisz się ile się o sobie dowiesz i o tym jak wiele możesz zrobić dla siebie samego.

Playlist

Czas: 22:11 | Pani Profesor dr hab. n. med. Magdalena Durlik w krótkiej opowieść o naszych nerkach. Niedocenianych dopóki pracują dobrze. Posłuchajmy o tym i zastanówmy się co możemy zrobić dla naszych nerek.

Nadciśnienie, cukrzyca i choroba nerek Część 1

Czas: 17:04 | Pan Profesor dr hab. n. med. Zbigniew Gaciong w dwuczęściowej historii o chorobach cywilizacyjnych, a właściwie dlaczego już ich nie ma. Czy można chorować z luksusu i dlaczego powinniśmy dbać o siebie?

Nadciśnienie, cukrzyca i choroba nerek Część 2

Czas: 15:48 | Pan Profesor dr hab. n. med. Zbigniew Gaciong w dwuczęściowej historii o chorobach cywilizacyjnych, a właściwie dlaczego już ich nie ma. Czy można chorować z luksusu i dlaczego powinniśmy dbać o siebie?

Dlaczego nerki są jednym z najinteligentniejszych narządów?

Czas: 19:06 | Pan Profesor dr hab. n. med. Andrzej Jaroszyński o tym, że Nerki to jeden z najinteligentniejszych narządów człowieka. Aby jednak cieszyć się ich zdrowiem, należy o nie również inteligentnie zadbać - o tym jak to zrobić, dowiedz się z naszego podcastu!

Mikroalbuminuria a sprawa Titanica

Czas: 17:25 | Fascynująca opowieść o lekkim zabarwieniu marynistycznym. Dzięki Pani Profesor dr hab. Jolancie Małyszko dowiemy się co nasze nerki mają wspólnego z katastrofą Titanica, co to jest albuminuria i czy powinniśmy się tego bać.

Potas - przyjaciel czy wróg?

Czas: 14:49 | Rozmowa z Panem Profesorem dr hab. n. med. Edwardem Franekiem  o zaskoczeniach, które mogą czekać nas w życiu. Wszyscy wiemy, że potas jest potrzebny, ale czy wszystkim tak samo. I co na to nasze nerki?

W cukrzycy najbardziej interesują mnie nerki cz.1

Czas: 27:00 | Wywiad – rzeka. Pan Profesor dr hab. n. med. Leszek Czupryniak odpowiada: Czy możemy wyleczyć cukrzycę? Czy pacjenci z cukrzycą powinni dbać o swoje nerki? Prędzej chudy umrze, niż gruby schudnie – czy stereotypy nadal się sprawdzają?

W cukrzycy najbardziej interesują mnie nerki cz.2

Czas: 21:23 | W drugiej części Pan Profesor dr hab. n. med. Leszek Czupryniak odpowiada: Czym się różni nefrolog od kardiochirurga? Czy chomik i szczur są takie same? Dalszy ciąg rozmowy o wyższości krwi nad moczem.

MA-M_FIN-PL-0015-1